Przestań się garbić - Pamiętaj o prostych plecach


Wady postawy stanowią duży problem społeczny. Badania przeprowadzone w Polsce jasno pokazują, że coraz więcej dzieci w młodym wieku ma problemy z utrzymaniem odpowiedniej postawy

Na wady postawy pracujemy przez całe życie, trzeba jednak przyznać, że najłatwiej o nie w latach szkoły podstawowej. Winne są nie tylko ciężkie plecaki, ale czas, który nasze dzieci spędzają przed telewizorem czy komputerem.

Siedzenie przed komputerem

Na świecie jest 335 mln miłośników e-sportu, którzy oglądają swoich największych idolów w starciu w grach komputerowych. Większość z nich to również gracze, którzy spędzają godziny na siedzeniu przed komputerem i rywalizowaniu online. Jest to jedna z bardziej narażonych grup społecznych.

Zobaczmy, że gdyby tylko 100 mln graczy utrzymywało odpowiednią postawę zostaje nam 235 mln osób. Biorąc pod uwagę, że grupa ta to najczęściej młodzi ludzie ich problemy z kręgosłupem mogą mieć ogromne oddziaływanie na życie dorosłe. Lecz nie tylko gracze używają komputerów lub laptopów w codziennym życiu. Każdy z nas jest narażony na ból karku i skrzywienie pleców podczas patrzenia w laptop lub tablet. Niestety nieodpowiednia postawa podczas pracy na laptopie to nie rzadkość. Jednak nasza firma znalazła na to świetny sposób i zaprojektowaliśmy wielofunkcyjny stolik na laptop [KLIKNIJ]. Zapraszamy do zapoznania się z Niesamowitym sposobem na proste plecy.

Ławka szkolna

Jednak nie tylko w domu dziecko narażone jest na złą postawę kręgosłupa. Typowa postawa ucznia w ławce szkolnej to miednica wysunięta do przodu, biodra prawie wsunięte pod biurko, mostek cofnięty do tyłu, głowa pochylona do przodu, plecy zgarbione.

Za Duży Plecak

Nie raz możemy zauważyć dziecko, któremu plecak zwisa aż do ud. No, bo przecież gdzieś trzeba zmieścić te wszystkie książki i zeszyty.

 

Plecak nieusztywniony

Dzięki odpowiedniemu usztywnieniu ciężar rozkłada się równomiernie. Utrapieniem również mogą być nieregulowane szelki, których nie można dopasować do kształtu pleców

 

Wyprostuj się! - to takie proste!!

Szczęśliwe życie to życie bez bólu. Bądź świadom każdej sytuacji i pozycji w której się znajdujesz. Wiem, że to trudne wyprostować się podczas siedzenia przed komputerem. Wiem również, że krzywe siedzenie przed telewizorem to niesamowita wygoda w chwili oddechu w dzisiejszym zabieganym świecie. Jednak ZRÓB TO DLA SIEBIE, ponieważ warto. Nie każę ci chodzić wyprostowanym przez cały dzień (chociaż na prawdę warto), staraj się w chwilach siedzenia przed komputerem poświęcić chociaż kilka minut na wyprostowanie się. Taka powtarzana praktyka pozwoli ci wyłapywać momenty w których się garbisz w przyszłości. Nie gwarantuje to wam całkowicie postawy lub nie wyleczy waszych ciężkich problemów zdrowotnych, jednak poprawi wam to wasze samopoczucie i przybliży do prowadzenia "prostego" trybu życia.
ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZYM NAJNOWSZYM PRODUKTEM

 

UŚWIADOM TO SOBIE, WYPROSTUJ SIĘ

Kamil Działo

0 comments

  • There are no comments yet. Be the first one to post a comment on this article!

Leave a comment